НОВИНИ

Китай відмовився виконувати рішення суду щодо територій у Південно-Китайському морі

Лідери КНР також заявили про готовність мирно вирішити спір.

Китай заявив, що не визнає право третейського суду в Гаазі на розгляд територіальних проблем Південно-Китайського моря і не має наміру виконувати його рішення. Це підтвердили голова КНР Сі Цзіньпін, прем'єр Держради КНР Лі Кецян і міністр закордонних справ КНР Ван І.

"Суверенітет Китаю над територіями в Південно-Китайському морі і його морські права ні за яких обставин не можуть бути піддані впливу рішення суду за так званим позовом Філіппін. Китай не сприймає ніяких вердиктів або дій, заснованих на цьому позові", - підкреслив Сі Цзіньпін на зустрічі з головами Європейської ради Дональдом Туском і Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером в рамках  діалогу ЄС-Китай, про що повідомив МЗС КНР.

Він підтвердив, що ці території історично належать Китаю, але він готовий "до мирного вирішення спорів шляхом переговорів і консультацій на основі міжнародних законів".

Лі Кецян на зустрічі з європейськими емісарами повторив сказане головою китайської держави, висловивши надію, що "Європа займе з цього питання об'єктивну і нейтральну позицію".

Глава китайського МЗС Ван І, як повідомляє відомство, виступив із заявою, в якій підкреслив, що рішення суду є неприйнятним для Китаю, і він не має наміру його виконувати.

Держдепартамент США сподівається, що Китай буде виконувати судове рішення, щоб не порушувати міжнародне право, заявив представник відомства Джон Кірбі.

"Ми чекаємо і розраховуємо, що Китай буде визнавати верховенство права, виконувати прийняте (судом - Ред.) рішення", - сказав він на брифінгу у відомстві.

Напередодні судового рішення офіційний представник міноборони КНР Ян Юйцзюнь заявив, що незалежно від рішення в Гаазі збройні сили Китаю будуть рішуче відстоювати суверенітет Китаю.

Як повідомлялося, третейський суд в Гаазі задовольнив позов Філіппін до Китаю, заявивши, що не знайшов підстав для територіальних вимог Китаю в Південно-Китайському морі. За рішенням суду, КНР не може претендувати на виняткову економічну зону в районі архіпелагу Наньша (Спратлі).

У січні 2013 року Філіппіни в односторонньому порядку звернулися до міжнародного арбітражу для вирішення територіального спору в Південно-Китайському морі. Китай спочатку відмовився брати участь в розгляді, так як вважає односторонній позов незаконним і наполягав на тому, що у суду немає юрисдикції розглядати територіальні суперечки.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.