НОВИНИ

Суд у Гаазі відмовив Китаю в правах на території в Південно-Китайському морі

На ці території також претендують навколишні країни Південно-Східної Азії.

Постійна палата Третейського суду в Гаазі постановила, що в Китаю немає законних підстав заявляти про історичні права на так звану "лінію дев'яти пунктирів", якою КНР позначає підконтрольну їй акваторію в Південно-Китайському морі.

Таким чином, вона відкинула домагання Китаю на великі райони в акваторії Південно-Китайського моря, на які також претендують навколишні країни Південно-Східної Азії.

У вердикті суду зазначається, що Китай порушує суверенні права Філіппін, проводячи пошуки природних ресурсів на шельфі. У документі також говориться, що будівництво насипних островів в цих районах завдає шкоди навколишньому середовищу.

Філіппіни привітали рішення суду.

Міністерство оборони КНР раніше у вівторок заявило, що вердикт суду в Гаазі не вплине на китайський суверенітет над цими територіями.

Маніла звернулася в гаазький суд в 2013 році і зажадала розглянути питання про те, чи справді в Китаю є права на низку островів і шельф Південно-Китайського моря.

Раніше Пекін неодноразово закликав припинити цей процес. Китай також заявляв про готовність запропонувати Філіппінам переговори про територіальну суперечку в Південно-Китайському морі за умови, що Маніла проігнорує рішення суду в Гаазі з цієї проблеми.

Китай і члени АСЕАН - Філіппіни, Малайзія, Бруней, В'єтнам - ведуть територіальну суперечку навколо архіпелагу Спратлі (китайська назва - Наньша) в Південно-Китайському морі. США, заявляючи про невтручання в суперечки, проте, як зазначають експерти, пов'язані союзницькими відносинами з деякими регіональними державами і підтримують їхню позицію, зокрема, позов Філіппін.

Щороку через Південно-Китайське море транспортують вантажів на $5 трлн, крім того, передбачається, що тут знаходяться великі запаси нафти і газу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.