НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

В Україні доводять до суду тільки одне з 46 проваджень про насильство з боку правоохоронців – ГПУ

Кількість засуджених за подібні злочини ще менша.

З 2014 року до сьогодні у Єдиний реєстр досудових розслідувань унесли 3761 повідомлення про злочини, пов'язані з насильством, катуванням, нелюдським поводженням та приниженням гідності особи, які могли скоїти працівники правоохоронних органів України. Про це повідомили у Генпрокуратурі у відповідь на запит журналістів Тижня.

За цей час до суду направили 81 провадження з обвинувальними актами. Таким чином в Україні до суду доводять у середньому тільки одне з 46 проваджень указаного типу (у 2014 році одне з 45, у 2015 – одне з 52, у 2016 – одне з 38).

Як свідчить відповідь прокуратури, кількість винесених обвинувальних вироків є ще меншою. У 2014 році обвинувальні акти стосувалися 60 осіб, а винесено вироки стосовно 23, у 2015 році – винесено вироки стосовно 30 осіб, а надійшло актів щодо 49. Станом на червень цього року судами постановлено два обвинувальні акти щодо двох осіб, а направили до суду обвинувачення щодо 26 осіб.

Як повідомлялося, у МВС анонсували ліквідацію більшості ізоляторів тимчасового тримання затриманих та приведення умов у тих, що залишаться, до європейського рівня.

Нагадаємо, у червні генеральний прокурор Юрій Луценко змінив керівника відділу ГПУ з нагляду за дотриманням прав ув’язнених та анонсував виведення системи медичної допомоги у таких місцях «з-під контролю СІЗО, з-під департаменту виконання покарань».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.