НОВИНИ

Генсек НАТО підтвердив, що Україна та Грузія можуть приєднатися до Альянсу

Будь-яка нація має право на самовизначення, - заявив Єнс Столтенберг.

Двері НАТО залишаються відчиненими для будь-якої нації у світі. Про це на відкритті Варшавського саміту Альянсу заявив генсек Єнс Столтенберг.

Він зазначив, що однією із задач саміту є саме демонстрація цієї відкритості.

«У саміті братиме участь Чорногорія, яка зараз у процесі приєднання до НАТО. Цей саміт має ще раз продемонструвати, що двері Альянсу залишаються відкритими. Ми також близько співпрацюємо з Грузією та Україною», - заявив Столтенберг у відповідь на питання журналіста про можливе членство в Альянсі України та Грузії.

За його словами, НАТО допомагає Грузії у реформуванні збройних сил. Столтенберг привітав прогрес держави на цьому шляху.

«Україна в іншій позиції. Вони самі сконцентровані на реформах… Ми підтримуємо Україну і політично, і практично… Будь-яка нація може обрати свій шлях, у тому числі і шлях безпеки. Це стосується Грузії, України або будь-якої іншої нації», - додав Столтенберг.

Читайте також: У Варшаві стартував дводенний саміт НАТО. Програма заходів

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко прибуде на саміт. Він анонсував там зустріч у форматі країн «Великої сімки», які є членами НАТО, та Україна. Також президент України розповів про очікування щодо запровадження нових спільних проектів та підтвердження перспективи членства України в Альянсі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.