НОВИНИ

Суд окупованого Криму продовжив арешт чотирьом фігурантам «справи «Хізб ут-Тахрір»

Кримських татар затримали 12 травня в Бахчисараї.

Окупаційний «суд» у Сімферополі продовжив до 11 жовтня термін арешту чотирьох фігурантів «справи «Хізб ут-Тахрір»: Енверу Мамутову, Ремзі Меметову, Рустему Абільтарову та Зеврі Абсеітову.  Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. 

«Цих чотирьох кримських татар зв'язали в одну так звану справу «Хізб ут-Тахрір». Вони були затримані 12 травня цього року в Бахчисараї, після проведення в їхніх будинках протиправних обшуків»,  – пише він. 

За його словами, Енверу Мамутову загрожує позбавлення волі до 20 років або ж довічне ув'язнення. Іншим – трохи менше.

«Всі ці погрози і переслідування мають на меті демонстрацію «права сили» і направлені проти будь-якого інакомислення в Криму. Разом із цим, звинувачуючи кримських татар у тероризмі, окупанти ще й намагаються примусити жителів Криму і навіть світову спільноту повірити у ймовірність такого міфу. Але всім, насправді, дуже добре відомо, хто в Росії справжній терорист, хто в Кремлі тероризує мирне населення інших держав», – резюмував Джемілєв. 

Нагадаємо, в червні у Сімферополі суд продовжив до 8 вересня термін арешту чотирьох фігурантів «справи «Хізб ут-Тахрір» – Емір-Усеїну Куку, Вадиму Сіруку, Енверу Бекірову та Мусліму Алієву, затриманих у лютому 2016 року. 

«Хізб ут-Тахрір» – це міжнародна ісламська політична організація. Її офіційно декларованою метою є встановлення ісламської держави і мусульманського способу життя. Ця організація заборонена в Росії, Казахстані та Німеччині; в Україні та інших країнах вона може діяти легально.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.