НОВИНИ

Центр Разумкова: Українці не мають одностайної думки щодо врегулювання конфлікту на Донбасі

За словами заступника гендиректора Центру, така ситуація склалася, бо люди розуміють, що продовження антитерористичної операції — це жертви, але водночас повернення територій.

Щодо врегулювання конфлікту на Донбасі у громадян України не сформувалось одностайної думки: третина — за продовження АТО, 22% — за особливий статус, 16% — за відокремлення цих регіонів від України, третина не визначилася. Про це в інтерв’ю Тижню розповів заступник генерального директора Центру Разумкова Юрій Якименко.

На його думку, така ситуація склалася, бо люди розуміють, що продовження антитерористичної операції — це жертви, але водночас повернення територій.

«Особливий статус — шлях до миру без нових жертв і бойових дій, але це, по суті, виконання вимог Росії, яке таїть небезпеки на майбутнє. Відокремлення — також варіант, але це втрата земель. Впливає багато чинників. Доводиться зважувати, що краще: нові жертви й війна, але повернення територій чи відгородитись і не мати із ними справ узагалі», — пояснив Якименко.

Читайте також: Юрій Якименко: Більшість громадян на Півдні, Сході та Донбасі не довіряє російським медіа

Щодо співіснування сьогодні, за його словами, більшість підтримує різні варіанти ізоляції цих районів. Насамперед із тим, щоб ми не використовували державні гроші на їх утримання і щоб вони не впливали на нашу політику. 

«Якщо простіше, щоб не контрольовані Україною території не забирали в громадян їхні кошти й дали змогу жити спокійно. В умовах невизначеності для людей це прийнятніший варіант», — розповів заступник гендиректора Центру.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.