НОВИНИ

Путін підписав скандальні диктаторські поправки до «антитерористичного» закону

Відтепер у РФ вводиться новий склад злочину - неповідомлення про злочин терористичної спрямованості.

Президент РФ Владімір Путін підписав поправки до антитерористичного законодавства. Про це повідомив журналістам прес-секретар президента Дмітрій Пєсков

"Президент підписав пакет документів, поправки до закону про заходи щодо протидії тероризму", - сказав він журналістам в четвер.

Разом з цим пакетом підписаний перелік доручень уряду, яким кабінету міністрів доручається дуже чітко моніторити хід імплементації цього закону з тим, щоб при необхідності мінімізувати можливі ризики, які пов'язані з фінансовими витратами, з використанням вітчизняного обладнання для зберігання інформації і так далі, продовжив Пєсков. За його словами, в разі необхідності уряд може виступати з ініціативами "щодо прийняття відповідних актів, які б ці ризики мінімізували". "Простіше кажучи, уряд буде сумлінно стежити за тим, як буде реалізовуватися цей закон, і якщо будуть виявлятися дійсно якісь небажані прояви, за дорученням президента буде вживати відповідних заходів", - пояснив прес-секретар президента.

Читайте також: Путін підписав закон про Національну гвардію РФ

Нагадаємо, у червні Держдума і Рада Федерації схвалила "антитерористичний пакет" поправок, які вводять кримінальну відповідальність за міжнародний терористичний акт і покарання за публічні заклики до насильницького повалення влади і нападу на посольства. Також вводиться новий склад злочину - неповідомлення про злочин терористичної спрямованості.

Інший закон пакета зобов'язують операторів і інтернет-компанії зберігати текстові повідомлення, голосову інформацію, зображення, звуки, відео, інші електронні повідомлення користувачів в термін до шести місяців. Оператори зв'язку також повинні будуть зберігати інформацію про факти прийому, передачі, доставки повідомлень і дзвінків (т.зв. метадані) протягом трьох років, інтернет-компанії - протягом року. Точні терміни, порядок зберігання і інші деталі виконання закону будуть визначатися урядом. Поправки про метадані повинні вступити в силу вже з 20 липня цього року, про зміст дзвінків і листування - з першого липня 2018 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.