НОВИНИ

В Україні покращився стан свободи слова – інфографіка

За висновками експертів, фізична агресія щодо журналістів лишилася приблизно на тому самому рівні.

Зза перше півріччя 2016 року експерти зафіксували загалом 129 випадків порушень свободи слова, порівняно до 143 випадків за аналогічний період 2015 року. Такими є дані системного дослідження Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Водночас, як зазначається, якщо рахувати разом з окупованими територіями Донбасу і Кримом, кількість порушень з початку року — 154 (за аналогічний період 2015 року —175).

Фізична агресія щодо журналістів лишилася приблизно на тому самому рівні — за перше півріччя 2016 року зафіксовано 23 напади на журналістів (аналогічна цифра за той самий період 2015 року), та 23 випадки погроз і залякувань (22 — за перше півріччя 2015 року).

Нагадаємо, раніше український сайт «Миротворець» (який був створений для встановлення осіб сепаратистів або людей, які допомагають їм) опублікував дані понад 5 тисяч журналістів, які отримали «акредитацію» у терористів «ДНР» та «ЛНР». Крім представників українських ЗМІ, до списку потрапили також кореспонденти іноземних видань. Після публікації списку журналісти поскаржилися на незаконність оприлюднення їхніх персональних даних. У підсумку прокуратура Києва почала розслідування за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович, Представництво ЄС в Україні, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, а також посли держав «Великої сімки» засудили оприлюднення персональних даних журналістів, оскільки це наражає їх на небезпеку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.