НОВИНИ

Денис Казанський: Революція в Росії визріває у таборі червоно-коричневих націонал-консерваторів і фашистських радикалів

За словами журналіста, якщо у росіян урветься терпець, голодний народ радше піде за ультраправими популістами, ніж за ліберальною інтелігенцією.

Про ліберальну революцію в Росії на сьогодні йтися не може, повстання в РФ визріває на зовсім іншому фланзі: у таборі червоно-коричневих націонал-консерваторів і фашистських радикалів, готових іти на смерть за ідею відродження імперії. Про це у своєму матеріалі для Тижня пише журналіст Денис Казанський.

За його словами, сьогодні найбільш пасіонарні громадяни РФ долучаються саме до цього табору, а не до хіпстерів із ліберальної тусовки. І там, на цьому фланзі, вже є десятки тисяч людей, які пройшли війни й готові застосувати свій бойовий досвід на практиці, якщо їм раптом здасться, що президент Росії Владімір Путін недостатньо ефективно захищає інтереси росіян.

«Заваривши криваву кашу на Донбасі, Путін, сам того не бажаючи, влаштував під боком у Росії справжній інкубатор радикальних бойовиків. І з кожним роком кількість тих, хто пройшов ту школу, зростає. Ці люди, виховані в дусі ненависті до Заходу та безжалісності до всіх, хто не поділяє їхніх цінностей, повертаються в Росію. І бачать, що світ, який оточує їх удома, теж недостатньо справедливий», — пояснив Казанський.

Журналіст зазначив, що падіння рівня життя, глибока системна криза, з якої влада не може знайти вихід, незрозуміла ситуація на Донбасі, де замість очікуваного бліцкригу вийшла європейська філія Сомалі, тільки посилюють радикальні настрої в російському суспільстві. І якщо трапиться так, що терпіти далі буде зовсім неможливо, голодний народ радше піде за ультраправими популістами, ніж за ліберальною інтелігенцією. Революція в Росії не буде Майданом. Вона буде антимайданом, який каратиме владу за недостатню російськість і надмірну лояльність до Заходу.

«Вожді майбутнього антимайдану вже відомі. Їх можна знайти серед нинішніх членів так званого Комітету 25 січня, який був утворений на початку цього року найпопулярнішими російськими націоналістами та радикалами на чолі з Іґорєм Ґіркіним. Сьогодні члени групи переважно критикують владу й дотримуються думки, що Путін усе-таки «злив». І хоча сьогодні їхня критика ще не звучить занадто радикально, у разі різкого погіршення економічної ситуації та зростання революційних настроїв можна очікувати, що саме вони спробують очолити протест», — розповів Казанський.

Він зауважив, що у цьому випадку Путін дуже швидко сам перетвориться на «націонал-зрадника», якому пригадають усе: і «українських партнерів», і «злиту Новоросію», і вбитих «народних командирів Донбасу», і рахунки на Заході, і зниклий невідомо куди трильйон нафтодоларів. Любов народу до правителів, як відомо, часом дуже швидко перетворюється на ненависть. А найкращі торгівці ненавистю в Росії сьогодні — радикальні імперці.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.