НОВИНИ

Юрій Якименко: Більшість громадян на Півдні, Сході та Донбасі не довіряє російським медіа

За словами заступника гендиректора Центру Разумкова, до ЗМІ України довіра вища, хоча на Сході та Донбасі значний відсоток людей не довіряє і їм.

До лютого 2014-го на Півдні, Сході та Донбасі російські ЗМІ сприймалися з довірою, а нині, як свідчить дані дослідження, більшість громадян в цих регіонах не довіряє російським медіа. Про це в інтерв’ю Тижню розповів заступник генерального директора Центру Разумкова Юрій Якименко.

«Треба поділити вплив російської пропаганди на «до» і «після» бойових дій. В умовний мирний період, до лютого 2014-го, російські ЗМІ в цих регіонах сприймалися з довірою. А нині (і про це є дані дослідження, просто ми їх іще не оприлюднювали) більшість громадян, зокрема й на Півдні, Сході та Донбасі, не довіряє російським медіа. Зайве й казати про інформресурси «ДНР-ЛНР», – повідомив він.

За словами Якименка, до ЗМІ України довіра вища, хоча на Сході та Донбасі значний відсоток людей не довіряє їм.

«Тому в частини населення цих регіонів (не згадуючи вже про мешканців окупованих територій) виник вакуум довіри, вони не знають, кому вірити. Бачать одне, чують із різних боків різне. І така ситуація не завжди вкладається в їхнє уявлення про світ, виникає когнітивний дисонанс. Це пояснює великий відсоток невизначених», – зазначив заступник гендиректора Центру.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.