НОВИНИ

Україна і США протягом місяця запустять спільну ракету – Чалий

За словами посла, уперше з 2008 року відбулося українсько-американське засідання з освоєння космосу.

Найближчими місяцями планується запуск українсько-американської ракети. Про це в ефірі "5 каналу" заявив надзвичайний і повноважний посол України в США Валерій Чалий. 

"У нас було 43 експерти з різних відомств України, які працювали у трьох групах – (одна з яких - 5.ua) група по космосу. Пан Сабадош (Любомир Сабадош, голова Державного космічного агентства України - Ред.) очолював перше засідання цієї групи. Я дуже радий, скажу вам, що це відбулося, тому що з 2008 року ми не могли провести це засідання з американцями по освоєнню космосу. Зараз ми це зробили, і є дуже конкретні речі, про які ми говоримо у взаємодії", – зазначив він.

Зі слів посла, наразі Україна входить до десятки успішних держав у сфері космосу.

"Я можу привідкрити (завісу - Ред.), сподіваюсь, що це не буде зараз зовсім такою сенсацією, в нас планується запуск спільної ракети з американцями вже найближчого місяця. У нас є серйозні напрацювання по взаємодії в запуску, тобто Україна таким чином залишається в десятці космічних держав, взаємодіючи зі США".

Нагадаємо, раніше у Держкосмосі заявили про готовність до суду з Бразилією щодо спільного проекту виробництва ракетоносія «Циклон-4», оскільки Бразилія перестала виконувати свої зобов'язання.