НОВИНИ

У двох районах Полтавщини з'явився ризик виникнення екологічної катастрофи

Йдеться про загрозу загибелі тварин, птахів, водних біоресурсів, які занесені до Червоної Книги.

У Полтавській області через сильні зливи і потрапляння каналізаційних нечистот у річку Сула виявили факти масової загибелі біоти, що може призвести до екологічної катастрофи в регіоні. Про це повідомили в прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України.

«Міністерство екології та природних ресурсів доручило Держекоінспекції взяти на контроль ситуацію у Лубенському та Чорнухинському районах Полтавської області, де внаслідок сильних злив та потрапляння каналізаційних нечистот до р.Сула виявлено факти масової загибелі біоти»,  – йдеться у повідомленні.

Згідно з дорученням, Державна екологічна інспекція має вжити всі необхідні заходи реагування для недопущення негативного впливу на довкілля. Зокрема, можливої загибелі тварин, птахів, водних біоресурсів, які занесені до Червоної Книги.

Про результати проведеної роботи Державна екологічна інспекція України має поінформувати Мінприроди протягом робочого тижня.

Як повідомили у парку «Нижньосульський», станом на перше липня працівниками заповідника та Державною екологічною інспекцією в Полтавській області з р. Сула в районі сіл Лукім’я, Мала Селецька в річці Сула виявлено загибель річкової риби.

«Наразі працівниками служби державної охорони, МЧС Оржицького району, застосовуються заходи по збору та утилізації мертвої риби. Проводяться роз’яснювальні роботи щодо виниклої ситуації, обмежено доступ для купання, відпочинку та вживання водних живих біоресурсів», – сказано в тексті.

Нагадаємо, в Ізмаїлі на Одещині сталося масове отруєння людей. У місті ввели надзвичайний стан. Міністерство охорони здоров'я виділило додатково 130 тис. грн на ліки та дезінфекцію. У санепідстанції провели аналізи та встановили, що причиною інфекції є кишкова паличка, ротавірус та норовірус, які потрапили в питну воду після сильних дощів та підняття рівня ґрунтових вод.

27 червня після гіперхлорування вода в ізмаїльському водогоні стала придатною для вживання.

У Санепідслужбі попередили, що в місті можливе зростання захворюваності на гепатит А після спалаху кишково-вірусної інфекції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.