НОВИНИ

У Мінкульті розповіли, що потрібно, щоб пам’ятник Щорсу зник із центру Києва

Відповідну заяву зробив міністр Євген Нищук.

Пам’ятник радянському військовому діячу Миколі Щорсу приберуть із центру Києва після позитивного рішення експертної групи мистецтвознавців. Про це розповів міністр культури Євген Нищук.

«Якщо експертна група мистецтвознавців із залученням представників громадськості вирішить, що пам’ятник Щорсу не повинен там бути, то Міністерство культури, безперечно, подає цей лист разом із КМДА. Але ми акуратно його перенесемо у визначене місце», — сказав Нищук.

За його словами, сам пам’ятник Щорсу знищувати не будуть, однак у міністерстві «вже давно назріла ідея створення музею тоталітарного режиму, можливо біля аеропорту Жуляни».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 30 червня активісти низки організацій (зокрема, ОУН та «Правий сектор» - ред.) зібралися демонтувати пам’ятник Миколі Щорсу, встановлений на перетині вулиць Симона Петлюри та Тараса Шевченка у центрі Києва.

Згодом у КМДА заявили, що пам'ятник Щорсу внесений до переліку об'єктів, що підлягають демонтажу, але наразі він перебуває в Реєстрі об'єктів культурної спадщини національного значення. Тому в Кличка пообіцяли незабаром владнати всі формальності і до Дня Незалежності демонтувати монумент.

Тим часом, активісти, які збиралися зносити пам’ятник, побачили, що його оточила поліція, і вирішили відкласти акцію до Дня Незалежності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.