НОВИНИ

У СБУ розкрили подробиці затримання харківської комуністки Александровської

Аллу Александровську та її сина Олександра підозрюють у спробі «федералізувати» Україну.

Колишню нардепа та голову харкіського Обкому КПУ Аллу Александроську затримали у Харкові працівники СБУ. Про це повідомили у прес-центрі Служби безпеки.

Також зазначено, що огошено у розшук її сина Олександра. За інформацією СБУ, він переховується у Росії, йому оголошено про підозру.

Окрім того, у Службі безпеки детально розповіли обставини провадження, яке стало підставою затримання екс-нардепа від Компартії.

«Співробітники СБУ отримали інформацію, що представники забороненої в країні комуністичної партії, зокрема, колишній народний депутат від КПУ Алла Александровська, та її син Олександр, який переховується в Росії, намагаються підкупити керівництво та депутатів місцевих рад регіону для прийняття на сесіях звернень до парламенту та президента щодо змін до Конституції з питань федералізації», - йдеться у тексті.

Зазначено, що за підписи під документом комуністи пропонували $9 тис. Водночас, за оперативними даними, ФСБ виділила на підкуп депутатів в декілька разів більшу суму, але комуністи привласнили значну частину грошей.

«За задумом політичних диверсантів, придбані в такий спосіб «законотворчі ініціативи» місцевих рад та наступні замовні публікації в ЗМІ дали б путінській дипломатії підстави звинуватити українську владу перед міжнародною спільнотою в ігноруванні волі народу, який нібито вимагає федералізації та надання окремим регіонам додаткових повноважень, у т.ч. шляхом створення т.зв. «вільних економічних зон», зокрема, особливого регіону Слобожанщина. Перед початком позачергової сесії міської ради міста Південне, що на Харківщині, 24 червня співробітники СБУ затримали посередника родини комуністів на передачі посадовцю міськради частини хабара за прийняття звернення про федералізацію. Потім, на прохання правоохоронців, міські депутати зімітували внесення до порядку денного сесії питання про прийняття звернення. Такі дії дозволили оперативникам спецслужби зібрати необхідні докази та затримати інших причетних до операції російських спецслужб», - додали у тексті.

Окрім того, слідчі встановили, що після невдалої спроби голосування Олександр Александровський «намагався обдурити своїх фсбешних кураторів».

«Він повідомив про успішне виконання завдання, замовивши для цього фейковий матеріал в одному з інтернет-видань. Стаття про нібито прийняття звернення Південної міської ради була оприлюднена окремими ЗМІ напередодні та в День Конституції України. Це було принциповим для спецслужб РФ, а українським правоохоронцям добавило доказів протиправної діяльності комуністичного осередка. Саме тому СБУ прийняло рішення не блокувати оприлюднення неправдивої інформації. Насправді таке звернення Південною міською радою не приймалося і навіть не вносилося офіційно до порядку денного сесії. Така негласна слідчо-розшукова дія має назву «контроль за вчиненням злочину у формі імітування обстановки злочину» і проводилася Службою безпеки у чіткій відповідності до вимог Кримінального процесуального кодексу України за процесуальним керівництвом прокуратури», - повідомили в СБУ та наголосили, що підозрювані у квітні цьогоріч намагалися прийняти аналогічні звернення на сесіях Вовчанської та Зміївської міських рад.

Як повідомлялося, 28 червня стало відомо, що до Александровської прийшли з обшуком.

Нагадаємо, Александровська з 1996р. і до заборони Компартії в Україні була беззмінним першим секретарем Харківського обкому КПУ, двічі обиралася депутатом Харківської облради, чотири рази – народним депутатом України. У 2008 році стала Почесним громадянином Харкова.

Також повідомлялося, 16 грудня 2015 року Окружний адміністративний суд Києва заборонив діяльність Компартії України за позовом Міністерства юстиції. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International розцінила заборону Комуністичної партії України як порушення свободи самовираження і вважає, що таке рішення суду має бути скасовано. Згодом Вищий адмінсуд підтвердив законність заборони Комуністичної партії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.