НОВИНИ

Віктор Шишкін: Не можна переінакшувати Конституцію в умовах війни

Екс-суддя Конституційного суду зазначив, що внесення змін до Основного Закону під час війни є стовідсотковим порушником ст. 157 Основного Закону, яка забороняє такі зміни.

Колишній генпрокурор, екс-суддя Конституційного суду України Віктор Шишкін розповів в інтерв’ю Тижню, що не бачить потреби змін до Основного Закону, навіть за умови необхідності проведення судової реформи. Він вважає, що не можна переінакшувати Конституцію в умовах війни.

«Я не бачу взагалі потреби змін до неї, навіть за умови необхідності проведення судової реформи. На мою думку, вчинено фактично колаборантські дії. Не можна переінакшувати Конституцію в умовах війни», сказав він.

Шишкін згадав слова нинішнього спікера Андрія Парубія, який, виступаючи в Європі, казав, що Україна — перша у світі держава, яка під час війни змінює Конституцію.

«Якщо він визнає, що точиться війна й ми це робимо, то є стовідсотковим порушником ст. 157 Основного Закону, яка забороняє такі зміни. Як таке верзти на цілу Європу й видавати за неймовірне досягнення? Якщо ви уже щось таємно робите всупереч Конституції, то хоч помовчте. Після того Меркель, як я і очікував, у одній зі своїх промов уже вжила слово Bürgerkrieg («громадянська війна»). Тобто в нас не агресія, а «громадянська війна». Ми самі на це погодились», зауважив екс-генпрокурор.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.