НОВИНИ

Туреччина відмовила німецькій делегації у візиті на військово-повітряну базу – ЗМІ

Причиною стало ухвалення Бундестагом резолюції, якою було визнано геноцид вірмен.

Влада Туреччини відмовила німецькій делегації у відвіданні військово-повітряної бази "Інджирлік". Про це у середу, 22 червня, повідомляє видання Spiegel Online.

Візит делегації - статссекретаря міністерства оборони ФРН та кількох депутатів - на військову базу, де базуються німецькі літаки, які беруть участь в операціях проти "Ісламської держави", планувався у липні.

Як заявив генерал-лейтенант Бундесверу Дітер Варнекке з посиланням на інформацію комітету оборони, турецька сторона пояснила своє рішення нещодавнім ухваленням німецьким Бундестагом резолюції щодо визнання геноцидом винищення вірмен в Османській імперії під час Першої світової війни.

На турецькій військово-повітряній базі "Інджирлік" базуються літаки п'яти країн - США, Великобританії, Німеччини, Катару і Саудівської Аравії, які беруть участь в операціях проти "Ісламської держави". У квітні Бундесвер почав розбудову турецького аеродрому "Інджирлік" для тривалої дислокації літаків Tornado.

Нагадаємо, 2 червня Бундестаг ухвалив резолюцію про визнання геноцидом масового знищення вірмен в Османській імперії за часів Першої світової війни. Після цього Туреччина відкликала з Німеччини свого посла.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган висловив розчарування діями канцлерки Німеччини Ангели Меркель після схвалення Бундестагом резолюції, якою було визнано геноцид вірмен в Османській імперії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.