НОВИНИ

Держдума Росії пригрозила НАТО новою «холодною війною»

Дума закликала ПА НАТО і ОБСЄ активізувати діалог про небезпеку розміщення ПРО США.

Держдума Російської Федерації ухвалила заяву до Парламентських асамблей НАТО і ОБСЄ, а також національних парламентів балканських держав, у якій попереджає про можливість початку нової холодної війни. Про це інформують російські ЗМІ.

«Депутати Держдуми звертаються до колег-парламентаріїв держав-членів Організації Північноатлантичного договору (НАТО), Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), Народної скупщини Республіки Сербії, Скупщини Чорногорії, Парламентської Асамблеї Боснії і Герцеговини, Зборів Республіки Македонії з пропозицією активізувати прямий діалог в рамках двосторонніх парламентських контактів, а також в ПА ОБСЄ в зв'язку з розміщенням американських систем протиракетної оборони на територіях країн Східної Європи і політикою розширення НАТО в Східній і Південно-Східній Європі», – йдеться в заяві палати.

«Депутати прямо вказують, що тенденція розширення НАТО на східно-європейському треку – це «небезпечна лінія, по суті спрямована не так на оборону, а на розв'язання нової холодної війни. У зв'язку з цим палата пропонує «спільно оцінити можливі наслідки цих кроків і сформувати пропозиції, націлені на створення сприятливих умов для розрядки міжнародної напруженості».

Крім того, депутати «серйозно стурбовані політикою втягування в НАТО Чорногорії, що вносить розкол в чорногорське суспільство і створює високий ступінь соціально-політичної напруженості в цій країні».

Нагадаємо, 17 червня президент Російської Федерації Владімір Путін на засіданні Петербурзького економічного форуму-2016 заявив, що Росія не хоче нової «холодної війни». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.