НОВИНИ

Російські пропагандисти випадково викрили використання заборонених боєприпасів літаками РФ у Сирії

На відео каналу Russia Today у кадрі показали касетні боєприпаси на літаку.

У сюжеті російського пропагандистського телеканалу Russia Today про відвідування міністром оборони Росії Сєргєєм Шойгу авіабази Хмеймім у Сирії  показали докази військових злочинів, скоєних РФ у Сирії. Про це повідомила група Conflict Intelligence Team (CIT), яка відслідковує дії російських військ за кордоном.

Зокрема, у СІТ звернули увагу, що в сюжеті телеканалу на літаку видно боєприпаси типу РБК-500 ЗАБ-2,5СМ, який належить до типу касатних.

Кадр з боєприпасом у Russia Today спочатку прибрали після розголосу

Після виявлення активістами указаного факту, відео Russia Today відредагували та прибрали кадр з боєприпасом. Однак після широкого розголосу у ЗМІ, кадр повернули.

 

Відео, на якому зафіксовано боєприпас РБК-500 ЗАБ-2,5СМ

Прес-секретар Russia Today Антон Воронцов, заявив, що сюжет відредагували «з міркувань безпеки військовослужбовця», а не через боєприпаси. Водночас пілот у сюжеті в шоломі і розібрати риси його обличчя у принципі неможливо.

Слід зазначити, що найбільші виробники озброєнь, зокрема й Росія, не підписали Конвенцію про заборону касетних боєприпасів. Україна також відмовилася її підсисати.

Прихильники заборони боєприпасів такого типу стверджують, що вони створюють найбільшу загрозу для цивільного населення, оскільки бойові частини боєприпасу покривають велику територію.

Читайте також: Росія скинула на Сирію касетні бомби – ЗМІ

Нагадаємо, зі звинуваченнями на адресу Росії виступили правозахисники Human Rights Watch. У доповіді організації йшлося про неточність російських ударів і активне використання касетних боєприпасів у порушення резолюції ООН №2139 по сирійському конфлікту. З аналогісними звинуваченнями виступили також в організації Amnesty International.

Російська влада категорично відкидає використання подібних боєприпасів у Сирії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.