НОВИНИ

У СБУ розкрили подробиці діяльності організаторів "Бессарабії" на Одещині

Обоє сепаратистів були завербовані спецслужбами РФ.

Громадяни України Олена Гліщинська та Юрій Діденко, яких обміняли на Юрія Солошенка та Геннадія Афанасьєва, були завербовані спецслужбами Росії для дестабілазації ситуації на Одещині та створення там республіки «Бессарабія». Про це заявив радник голови СБУ Юрій Тандіт.

«Там не сталося фейкове утворення. Вони намагалися анексувати частину України, як це сталося в Криму. У деяких силовиків Росії є бажання розібратися до кінця з тими, хто не зміг це організувати і запитати за це у них», — сказав Тандіт.

«Ми відкрито можемо говорити, що Гліщинська і Діденко були завербовані спецслужбами сусідньої держави. Вони вели координацію цього злочинного угрупування і якби не спецслужби ця спроба була би реалізована. Готувалися теракти і дестабілізація в регіоні», — розповів радник голови СБУ.

Олена Гліщинська та Юрій Діденко — громадяни України, яких у квітні 2015 року затримали за сепартизм. 14 червня їх обміняли на українців Юрія Солошенка та Геннадія Афанасьєва.

Гліщинська та Діденко є фігурантами однієї справи про створення «Бесарабської народної ради», метою якої було відокремлення південної частини Одеської області з перетворенням її в окрему республіку «Бессарабія».

Діденку торік був винесений вирок, і 14 червня, в день обміну, його помилував президент України, Гліщинській 13 червня 2016 року, напередодні обміну, суд лише змінив запобіжний захід і випустив її на волю. Вироку суду щодо неї ще не було.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.