НОВИНИ

РПЦ відреагувала на ініціативу Верховної Ради щодо автокефалії для української церкви

Представник РПЦ назвав звернення Ради «прикладом грубого порушення національного та міжнародного права».

Російська православна церква (РПЦ) вважає грубим порушенням національного та міжнародного права прийняте Верховною Радою звернення до патріарха Константинопольського Варфоломія із закликом визнати незалежність Української православної церкви від Московської патріархії.

«Замість того, щоб займатися своєю прямою роботою – ухваленням законів, що забезпечують захист гідності українців і зміцнення суспільної злагоди, Рада вирішила стати самозваним органом управління міжцерковних стосунків», – заявив глава відділу РПЦ із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Владімір Легойда.

Прийняте Верховною Радою звернення, підкреслив Легойда, лише один із прийомів чинення тиску на Українську православну церкву, серед яких спроби прийняти дискримінаційні закони, що регулюють її статус, захоплення храмів і переслідування кліриків.

«Все це – приклади грубого порушення національного та міжнародного права, що заслуговують розгляду в судовому порядку», – заявив представник РПЦ.

Як повідомлялося, 16 червня Верховна Рада України попросила у Патріарха Константинополя автокефалії для української церкви.

Нагадаємо, на середину червня запланували проведення глобального православного Собору на Криті. Собор не проводили уже понад тисячоліття. Серед тем, які планувалося розглянути, були питання сім'ї, посту, місії церкви в сучасному світі і проблеми представників діаспори тощо.

Московський Патріархат наполягав на знятті з розгляду під час Собору «спірних питань», зокрема й питання автокефалії.

Як повідомлялося, 13 червня стало відомо, що РПЦ відмовилася від участі у Всеправославному соборі, який передбачалося провести 16-27 червня на Криті, і наполягає на перенесенні події. До цього в останні дні відразу кілька помісних Православних церков - Болгарська, Антіохійська і Грузинська - відмовилися від участі в Соборі, а Сербська церква виступила за його перенесення.