НОВИНИ

Депутати узаконили Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ

Також закон спрямовано на розвиток Сил спецоперацій та Високомобільних десантних військ.

Народні депутати ухвалили за основу та в цілому законопроект №4563 «Про внесення змін до деяких законів України з питань оборони». Відповідне рішення підтримали 256 нардепів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, його ухвалення «сприятиме виконанню завдань і функцій Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України, як органу управління міжвидовими та міжвідомчими угрупованнями військ (сил), а також Командування Сил спеціальних операцій та Командування Високомобільних десантних військ, як окремих родів військ (сил)».

Законопроект передбачає утчонення законів «Про оборону» та «Про Збройні сили України», куди додали поняття «Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України», а також «командування Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, командування Високомобільних десантних військ Збройних Сил України».

Зокрема, Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України, згідно норм закону, – це орган управління міжвидовими та міжвідомчими угрупованнями військ (сил).

Закон набуде чинності у день, наступний за днем публікації.

Нагадаємо, міністр оборони Степан Полторак у лютому заявив, що реформа Міноборони, Генштабу та ЗСУ триватиме протягом п’яти років.