НОВИНИ

На слуханнях у Верховній Раді запропонували зробити вихідними днями Курбан-Байрам та Ораза-Байрам

З відповідним проханням Держслужба у справах Криму та Севастополя звернулася до Кабміну.

Мусульманські релігійні свята Ораза-Байрам і Курбан-Байрам запропонували зробити вихідними днями в Україні. Про це у рамках парламентських слухань з питання реінтеграції Криму у Верховній Раді 15 червня заявила заступник голови Держслужби у справах Криму та Севастополя Зарема Озенбаш.

«З метою виявлення солідарності і духовної підтримки кримськотатарському народу й іншим громадянам України, які сповідують іслам, служба звернулася до Кабінету міністрів України з ініціативою заснування в Україні релігійних свят Ораза-Байрам і Курбан-Байрам з визначенням цих свят як неробочих днів», – зазначила вона.

Таку ініціативу підтримав муфтій України Ахмед Тамім.

«Що ж заважало зробити це раніше? Чому на мусульман дивляться окремо, а на представників інших національностей окремо? Ми б хотіли бачити оновлену Україну, і щоб кожен громадянин відчував себе повноцінним громадянином України, а не громадянином окремої області», – сказав муфтій.

Місяць Рамадан (Рамазан) – важливий місяць-свято для всіх віруючих мусульман. Після закінчення Рамадана мусульмани святкують Ораза-байрам. У цей день вони роблять святкову ритуальну молитву, вдягають найкращий одяг, готують традиційні страви, накривають святкові столи, запрошують у гості сусідів, родичів і друзів, здійснюють відповідні гостьові візити з подарунками, радіють і веселяться.

Курбан-байрам – одне з головних свят в ісламському календарі, коли як обряд поклоніння мусульмани здійснюють заклання жертовної тварини. Курбан-байрам також називають святом жертвопринесення.

Нагадаємо, в Україні вихідними днями на державному рівні призначено християнські православні свята Різдво, Великдень та Трійця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.