НОВИНИ

У КВУ заявили про аномальну кількість кандидатів на позачергових виборах до ВР у Луганській області

Серед кандидатів подружні пари та мами з дітьми.

В окрузі №114 у Луганській області на позачергових виборах депутата Верховної Ради зареєструвалися 59 кандидатів. Про це повідомили у заяві Комітету виборців України.

Тільки семеро кандидатів висунуто партіями, а решта 52 - самовисуванці.

«Така кількість кандидатів у кілька разів перевищує показники по інших округах. Для порівняння, в ОВО №23 (Волинська обл.) зареєстровано дев’ять кандидатів, ОВО №27 (Дніпропетровська обл.) – 22 кандидати, ОВО №85 (Івано-Франківська обл.) – 12, ОВО №151 (Полтавська обл.) – 20, ОВО №183 (Херсонська обл.) – 17, ОВО №206 (Чернігівська обл.) – 24. Загалом в ОВО №114 зареєстровано третину від усіх кандидатів в народні депутати на проміжних виборах 17 липня: 59 із 163», - зазначили у КВУ.

Читайте також: Вибори. На старт

Серед кандидатів в народні депутати на окрузі №114 є подружні пари та мами з дітьми. Зокрема, у чотирьох пар кандидатів (вісім осіб) співпадають прізвища та місце проживання.

«Штучне збільшення кількості кандидатів є виборчою технологією, що дає можливість маніпулювати волевиявленням виборців у день голосування. Зокрема, надто великий розмір бюлетеня може ускладнити голосування виборців старшого віку. Кандидати також можуть продавати свої місця у дільничних виборчих комісіях на користь зацікавлених осіб, які прагнуть контролювати їх склад. Крім того, збільшення кількості кандидатів може призвести до додаткових фінансових витрат із Державного Бюджету України. Подібна технологія застосовувалася на проміжних виборах народного депутата в ОВО №205 (м. Чернігів) у 2015 році», - додали у КВУ.

Реєстрація кандидатів на проміжних виборах закінчиться 21 червня.

Читайте також: Голова КВУ пояснив, чому проведення виборів на Донбасі цього року є неможливим

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.