НОВИНИ

У ЄС офіційно рекомендували не визнавати видані в окупованому Криму паспорти – Мін'юст

Відповідно на такі паспорти неможливо отримати візи.

Усім державам-членам ЄС направлено рекомендацію про невизнання паспортів, виданих в окупованому Криму та Севастополі. Про це повідомив заступник міністра юстиції з питань євроінтеграції Сергій Пєтухов під час парламентських слухань на тему «Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь: проблемні питання, шляхи, методи і спроби».

«10 червня Європейська комісія направила всім державам-членам рекомендацію про невизнання міжнародних паспортів і внутрішніх паспортів, виданих на території Криму після окупації. І, відповідно, про неможливість отримання віз на ці паспорти», - сказав Пєтухов.

Він додав, що, на думку Єврокомісії, єдиними легітимними документами, які паспортизують або ідентифікують громадян України в Криму, є українські документи.

«І вона рекомендує дотримуватися цієї позиції», - зазначив заступник міністра.

Як повідомлялося, у Херсон за українськими документами звернулись 35 тис. мешканців окупованого Криму.

Нагадаємо, Росія перестала пропускати зареєстрований в Україні транспорт через КПП в окупованому Криму.

Також нагадаємо, що цієї весни прикордонники повідомили про факти конфіскації окупантами паспортів громадян України, які перетинають адміністративну межу між окупованим Кримом та Херсонською областю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.