НОВИНИ

Під час засідань підгруп у Мінську Україна наполягла на звільненні заручників та розслідуванні обстрілів

Крім того ,українська сторона ініціювала проведення дня, коли б родичі змогли провідати полонених на окуповнаих територіях.

Сьогодні, 15 червня, під час засідань підгруп Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі  Україна запропонувала негайно розслідувати всі останні випадки обстрілів бойовиків. Про це написала у Facebook прес-секретар Леоніда Кучми Дарія Оліфер.

За її словами, з 1 по 15 червня по позиціях ЗСУ випущено 3340 мін і артснарядів, в тому числі і заборонених калібрів.

За словами Оліфер, на засіданні підгрупи з гуманітарних питань Україна жорстко поставила питання про звільнення заручників - як тих, хто перебувати на території ОРДЛО, так і тих, кого утримують в Росії.

«Напередодні ми знову передали списки людей для звільнення в форматі «25 на 50». Українська сторона вимагає від представників ОРДЛО назвати точне місцезнаходження наших людей - це ключова проблема в процесі звільнення незаконно утримуваних осіб», – йдеться  в повідомленні.

Крім того, як зазначила Оліфер, Україна ініціювала проведення на непідконтрольній Києву частині Донбасу спеціального дня, коли б матері і дружини змогли провідати своїх рідних, які перебувають в заручниках на території ОРДЛО. Таке відвідування може відбутися під егідою Міжнародного Комітету Червоного Хреста. 

Нагадаємо, Тристороння контактна група за підсумками переговорів 10 червня доручила Спільному центру контролю і координації та Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ розслідувати всі випадки порушень режиму припинення вогню на Донбасі й доповісти на зустрічі в Мінську 15 червня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.