НОВИНИ

Папа Римський створив комітет із розподілу пожертв для постраждалих від війни на Донбасі

Зокрема йдеться про кошти, зібрані під час Богослужінь католицькими церквами Європи.

Папа Франциск створив спеціальний Комітет із розподілу пожертв для жителів України, постраждалих внаслідок військових дій на сході країни. Про це повідомляє Радіо Ватикан.

Зокрема йдеться про кошти, зібрані під час Богослужінь католицькими церквами Європи за неділю 24 квітня на спеціальне прохання глави Католицької церкви Папи Римського.

Новий комітет створили за кілька днів перед офіційним візитом в Україну державного секретаря Ватикану кардинала П’єтро Пароліна. За офіційними даними, він відвідуватиме Україну з 15 до 20 червня. Глава зовнішньополітичного відомства Ватикану зустрінеться з Президентом України 17 червня.

Напередодні директор прес-служби Ватикану отець Федеріко Ломбарді під час прес-конференції з журналістами не зміг назвати суми допомоги, зібраної для України, але повідомив, що розподіл коштів не залежатиме від віросповідання чи етнічного походження потерпілих.

Офіційними представниками цього благодійного проекту будуть Державний секретаріат Ватикану і так звана Папська рада за посередництвом ватиканського посольства (нунціатури) в Україні.

Очікується, що очолить цей комітет єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло. Комітет діятиме впродовж одного року, і в разі необхідності його повноваження буде поновлено. Офіс нового комітету знаходитиметься у межах Харківсько-Запорізької дієцезії.

Як повідомлялося, раніше Папа Римський оголосив про збір коштів для постраждалих від війни на Донбасі. Із цією метою в усіх католицьких церквах Європи 24 квітня провели спеціальний благодійний збір.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.