НОВИНИ

Порошенко додатково виділив понад 3 млрд грн на відновлення Донбасу

Усі кошти будуть контролюватися.

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення зміни до 4 підпункту 24 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України», який дозволить направити додатково понад 3 млрд гривень на відновлення Донбасу. Про це інформує прес-центр глави держави.

«Ми зробили все можливе для того, щоб знайти понад 3 млрд гривень, які зараз будуть спрямовані до місцевих бюджетів Донецької та Луганської областей, і будуть використані для якнайшвидшого фінансування відновлення постраждалого Донбасу»,  – наголосив Порошенко під час телемосту з містом Краматорськ, де зібралося керівництво Донеччини та Луганщини.

За словами президента, в першу чергу, кошти будуть спрямовані на ремонт та реконструкцію 21 опорної школи, на будівництво та відновлення 23 амбулаторій та 29 дитячих садків. Загальна вартість проектів з ремонту та реконструкції об’єктів соціальної сфери складе понад 1 млрд гривень. Значна увага буде приділена об’єктам з водозабезпечення та водовідведення – фінансування передбачене для 113 таких об’єктів.

Читайте також: Ціна відбудови Донбасу

На Луганщині, згідно з текстом, планують привести у робочий стан 60 кілометрів доріг, здійснити проектування, ремонт та відновлення 6 зруйнованих мостів. Також передбачені кошти на відновлення роботи обласного українського музично-драматичного театру.

«Всі кошти, які зібрані та спрямовані на Донбас, будуть контролюватися, і буде контролюватися ефективність інвестиції кожної копійки з цієї суми. Буде застосована система державних електронних закупівель Prozorro», – підкреслив глава держави. Порошенко також нагадав про плани зі створення Фонду міжнародних партнерів України, який дозволить залучити додаткові фінансові ресурси для відновлення Донбасу. 

Читайте також: На Луганщині викрили схему розкрадання коштів на відновлення Донбасу

У свою чергу Голови Донецької ВЦА Павло Жебрівський та Луганської ВЦА Юрій Гарбуз подякували за підтримку. «Ці кошти, в першу чергу, мають бути відправлені на освіту, охорону здоров’я, поновлення об’єктів, які забезпечують життєдіяльність мешканців Донецької області. Буде комплексний підхід до вирішення нагальних проблем регіону», - зазначив Павло Жебрівський, закликавши громадськість контролювати терміни та ефективність використання коштів. Юрій Гарбуз наголосив, що виділення понад 3 млрд гривень на відновлення Донбасу є дуже важливим рішенням для регіону. За його словами, в результаті бойових дій у області постраждало понад 7 тис. об’єктів на загальну суму 8,2 млрд гривень.

Нагадаємо, в травні Японія виділила $13,6 млн для відновлення Донбасу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.