НОВИНИ

У Дніпрі міськрада не підтримала звернення до парламенту з проханням скасувати перейменування міста

Водночас було ухвалене звернення до Верховної Ради з проханням не скасовувати свято 9 Травня.

Міська рада Дніпра не підтримала звернення до парламенту з проханням повернути місту колишню назву. Відповідне рішення було ухвалене 8 червня на  черговій сесії міськради.

З ініціативою звернення до Верховної Ради й міжнародних організацій «з проханням скасувати перейменування міста» виступила депутатська група «За Дніпропетровськ». Представник групи Дмитро Безуглий зачитав депутатське звернення, в якому вказано, що перейменування міста є «недоцільним, і таким, що порушує конституційні права громадян». Він також наполягав на проведенні референдуму щодо зміни назви міста.

Звернення про повернення Дніпру старої назви не підтримали, за нього проголосували 27 із 64 депутатів.

Водночас було ухвалене звернення до Верховної Ради з проханням не скасовувати свято 9 Травня, за це проголосували 43 депутати.

Нагадаємо, 19 травня Верховна Рада проголосувала за перейменування міста Дніпропетровська на Дніпро у рамках виконання закону про декомунізацію. Після цього міський голова Дніпропетровська Борис Філатов звернувся до голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням не підписувати постанову про перейменування міста, тому що "зміна назви міста не на часі".

Нардепи від "Опозиційного блоку" зареєстрували постанову про скасування рішення Ради щодо перейменування Дніпропетровська, проте 1 червня депутати відмовилися її підтримати, і спікер парламенту підписав постанову про присвоєння місту назви Дніпро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.