НОВИНИ

В Україні запустили унікальний портал для боротьби з корупцією

Українці зможуть стежити за бюджетними витратами, збирати докази зловживань і швидко переводити боротьбу з корупцією в правове поле.

Активісти громадської організації «Має бути» створили ще одну антикорупційну платформу – пошуково-аналітичну систему .007, мета якої – спростити пошук і візуалізацію відкритих даних про фінанси України.

За допомогою цієї системи, яка під силу навіть не дуже підкованим у фінансах та політиці громадянам, можна стежити за бюджетними витратами, збирати докази зловживань і швидко переводити боротьбу з корупцією в правове поле.

«Портал перетворює відкриті дані в корисні дані – адже для широкого кола громадськості без спеціальних знань корисність відкритих даних залишається під певною завісою складності. На сьогодні в Україні відсутні аналоги пошукової системи по транзакціях. Саме наявністю такого сервісу портал відрізняється від інших ресурсів або відкритих баз даних», – пояснила керівник ГО «Має бути» Наталія Кравченко.

Система використовує дані, що перебувають у відкритому доступі на державних порталах, таких як EDATA, ЄДР, Держстат. Однак на агрегації даних все не закінчується – їх перетворюють таким чином, щоб українці могли краще їх розуміти. «Дані можна розглянути в будь-якому розрізі, без обмежень, наявних на EDATA і в інших реєстрах. Надалі ми будемо розширювати інтеграцію з реєстрами, базами відкритих даних, надаючи даними більшого змісту», – пояснила Кравченко.

Зараз на 0,007 реалізовано кілька модулів. Перший – пошук по транзакціях казначейства. Він дозволяє побачити фінансові операції розпорядників бюджетних коштів в розрізі областей, міст, районів, по окремих установах або об'єктах.

Другий модуль дозволяє моніторити наповнення бази відкритих даних по публічних фінансах – це інформація про те, як інтенсивно розпорядники відкривають свою звітність.

Третій модуль – аналітичний. Тут, зіставляючи дані з різних джерел (про загальний обсяг угод з використанням бюджетних коштів, про чисельність населення, про чисельність розпорядників бюджетних коштів тощо) будь-який українець може скласти свою думку про процеси в сфері публічних фінансів країни.

За допомогою .007, за задумом активістів, українці зможуть контролювати цільове використання бюджету, журналісти і детективи – економити час на розслідування, бізнес – моніторити оплату контрактів і ціни на товари і послуги.

Ресурс безкоштовний. 

Нагадаємо, в липні минулого року в Україні створили інтерактивну мапу ЗМІ Донбасу, а в листопаді  інтерактивну карту ремонту доріг.

AIN.UA 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.