НОВИНИ

Соціологи розповіли про динаміку настроїв українців у ставленні до НАТО

Наразі відносна більшість громадян підтримують уступ до Альянсу.

Частка громадян, які підтримують приєднання України до НАТО, значно перевищує кількість тих, хто виступає проти. Про такі результати соціологічного опитування повідомили у Центрі Разумкова під час дискусії «Ідентичність громадян України в нових умовах: стан, тенденції, регіональні особливості».

Повідомляється, що у разі проведення референдуму щодо вступу до Альянсу найближчим часом, ідею підтримала б відносна більшість громадян – 44%. При цьому 26% виступили б проти. Водночас в Україні майже третина громадян досі не визначилися щодо цього питання або не пішли б на референдум (31%).

Соціологи порівняли ці результати з підсумками опитування майже десятирічної давнини.

«У 2007 році за вступ до НАТО готові були проголосувати 19% респондентів, проти – 54%. Не брали б участі у референдумі та не визначилися загалом 27% опитаних», - йдеться у презентації результатів дослідження.

Читайте також: Майже 75% українців назвали себе патріотами – опитування

Також повідомляється, що референдум про вступ до НАТО мав би шанси на успіх передусім за рахунок голосів Заходу (70%) та Центру (49%). Противники НАТО переважають на Сході (44% проти 31%) та Донбасі (37% проти 21%), а на Півдні частки противників і прихильників значуше не відрізняються (34% проти 30%).

«У питанні підтримки вступу до НАТО в період 2014-2015 рр. було досягнуто перелому: ідея вступу вперше за часи незалежності України здобула підтримку відносної більшості громадян і більшості тих, хто взяв би участь в уявному референдумі. Водночас у ставленні до цього питання, на відміну від ставлення до вступу до ЄС, ще не досягнуто переваги позитивного ставлення над негативним у всіх регіонах», – зазначили у презентації результатів.

Указане дослідження провела соціологічна служба Центру Разумкова 11-23 грудня 2015 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 10,071 тисяч респондентів віком від 18 років. 

Читайте також: Соціолог: від початку російської агресії кількість прихильників НАТО у центрі і на півдні України збільшується

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.