НОВИНИ

Туреччина назвала резолюцію Бундестагу про геноцид вірмен історичною помилкою

Анкара пообіцяла нові кроки у відповідь.

Туреччина оголосила про подальші кроки у відповідь на визнання Німеччиною геноцидом масові вбивства вірмен в Османській імперії у 1915 році. Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим 3 червня заявив, що Німеччина здійснила «історичну помилку», яку необхідно виправити. Що конкретно має намір зробити Анкара, прем'єр не уточнив, але зазначив, що повного згортання відносин не передбачається.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган напередодні заявив, що рішення Бундестагу вплине на всі аспекти турецько-німецьких відносин.

Ухвалена 2 червня у Бундестазі резолюція має символічний характер. У документі йдеться про необхідність «пам’ятати про геноцид вірмен й інших представників християнських меншин в 1915 і 1916 роках». Всього, за оцінками, тоді загинули близько півтора мільйона людей.

Нагадаємо, одразу після результаті голосування у Будндестазі, Туреччина відкликала з Берліна свого посла для конультацій.

П'ять років тому Туреччина тимчасово відкликала свого посла з Франції після того, як Національні збори схвалили кримінальну відповідальність за заперечення геноциду вірмен. У минулому році Анкара також відкликала посла Туреччини з Ватикану після того, як Папа Франциск назвав масові вбивства вірмен "першим геноцидом 20-го століття". Зараз Туреччина повернула обох послів.

Переважна більшість турків відкидає звинувачення в геноциді вірмен. Ця проблема заважає Туреччині і Вірменії  встановити дипломатичні відносини, а їх 30-кілометровий кордон закритий вже протягом двох десятиліть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.