НОВИНИ

Китай вирішив взяти участь у військових навчаннях, які організують США

The Rim of the Pacific є найбільшими у світі міжнародними військово-морськими маневрами.

Міністерство оборони Китаю підтвердило участь своїх п’яти бойових кораблів у військово-морських навчаннях The Rim of the Pacific, що організують військово-морські сили США. За легендою маневрів, судна візьмуть участь у пошуково-рятувальних операціях і протидії піратам. Також до програми входить навчальне відкриття вогню.

The Rim of the Pacific проводяться раз на два роки. Вони є найбільшими у світі міжнародні військово-морськими маневрами. У них беруть участьі морська піхота і берегова охорона, а також Національна гвардія штату Гаваї. Зазвичай на навчання запрошуються союзні США країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Спостерігачі підкреслюють, що згода на участь в них Китаю свідчить про прагнення КНР і США продовжувати розвивати співробітництво між збройними силаби обох держав, не дивлячись на серйозні розбіжності у питаннях спірних районів Південно-Китайського моря.

Права Китаю на ряд островів у Південно-Китайському морі оскаржують деякі країни цього регіону.

Напередодні заступник міністра закордонних справ КНР Чжан Цзегуан заявив, що Сполучені Штати повинні відмовитися від провокаційних дій у Південно-Китайському морі заради підтримання миру і стабільності у регіоні.

Цзегуан звернув увагу, що США, декларуючи нейтралітет щодо суперечок Китаю з низкою країн регіону про приналежність островів, насправді підтримують противників Китаю.

Військові кораблі США, незважаючи на неодноразові протести Пекіна, продовжують регулярно проходити у 12-мильній зоні спірних островів, які Китай називає своїми, мотивуючи це «свободою навігації», а розвідувальні літаки американських ВПС здійснюють обльоти спірних територій, що розцінюється Пекіном як порушення територіального суверенітету КНР і загроза безпеці.

У той же час американський сенатор Джон Маккейн вимагає від адміністрації США не допускати Китай на навчань The Rim of the Pacific, щоб продемонструвати негативне ставлення Вашингтона до політики КНР у Південно-Китайському морі.

Нагадаємо, раніше Китай вирішив направити до Тихого океану атомні підводні човни з ядерними ракетами. Напруження у регіоні зросло після того, як Пентагон опирилюднив план протидії китайській мілітаризації спірних морських територій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.