НОВИНИ

Луценко виступив за зміну "закону Савченко"

На думку генпрокурора, норма закону не повинна поширюватися на засуджених, які скоїли особливо тяжкі злочини.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко виступив проти скасування "закону Савченко", але за його зміну. Про це він заявив в ефірі телеканалу "1+1".

Зазначимо, суть закону Савченко полягає в тому, що суди зобов'язані враховувати засудженим кожен день, проведений у слідчих ізоляторах, як два дні відбуття покарання. Згідно з супровідними документами, закон покликаний "відновити права осіб, засуджених до позбавлення волі, права яких були значно обмежені під час утримання під вартою, і сприяти зменшенню строків тримання у слідчих ізоляторах громадян, які перебувають під слідством і судом".

"Я знаю, що існує багато критики. Але хочу вам сказати, як людина, яка знає цю проблему зсередини: перебування в наших СІЗО дійсно катування", - заявив Луценко.

Однак Генпрокурор вважає, що "закон Савченко" потрібно змінити.

"Я особисто як людина виступаю за те, щоб ця норма" рік за два" не поширювалась на тих, хто повторно скоїв злочин-рецидив і тих, хто вчинив особливо тяжкий злочин проти особистості, тобто зґвалтування, умисне вбивство і т. д.", - додав Генпрокурор.

Нагадаємо, в грудні президент України Петро Порошенко підписав так званий "закон Савченко" про внесення змін до Кримінального кодексу України (передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.). Співавторкою та однією з ініціаторок законопроекту стала льотчиця та нардеп Надія Савченко, яку незаконно засудили в Росії.

У квітні в Генпрокуратурі повідомили, що за "законом Савченко" на волю вийшли майже 6 тисяч осіб, засуджених за тяжкі злочини. У зв'язку з цим, Мін'юст та ГПУ виступають за зміни в законі. Сама Савченко висловилася проти змін до закону, назвавши його "правильним".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.