НОВИНИ

У Парижі працівники метро приєдналися до страйку проти трудових реформ

Планується, що до них долучаться працівники портів.

У четвер, 2 червня, працівники паризького метро і приміських потягів приєднуються до національного страйку залізничників проти проведення трудової реформи, що спростить для роботодавців процедуру звільнення працівників.

Також найближчим часом до протесту мають долучитись працівники портів, а вже у п’ятницю страйк оголосять авіадиспетчери. Профспілки виступають проти зміни робочого графіку, але у цілому страйк – частина загального протесту проти реформи трудового законодавства.

У червні проект закону, який пройшов через нижню палату без голосування, постане перед сенатом – верхньою палатою парламенту Франції. Президент Франсуа Олланд наполягає на тому, щоб розгляд закону не відкладали, попри те, що протести майже паралізували країну.

Колишній президент Франції Ніколя Саркозі, який перебуває в опозиції, розкритикував пана Олланда за те, що «з самого початку кризи він все робить неправильно».

Як повідомлялося, страйк залізничників розпочався 31 травня ввечері - за тиждень до початку чемпіонату світу з футболу Євро-2016. Раніше через протести працівників нафтопереробних заводів у Франції на заправках почав закінчуватись бензин, і країна змушена була використовувати свої стратегічні запаси.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.