НОВИНИ

  ▪   Ганна Чабарай

«Закон Савченко»: понад 80 звільнених повторно потрапили за ґрати за нові злочини

Усього, за даними пенітенціарної служби, за цим законом вийшли на волю понад 6 тис. ув'язнених.

Станом на 27 травня за «законом Савченко» з установ виконання покарань на слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої системи було звільнено 6382 особи, скорочено строки покарання 38 тис. 413 особам. Про це повідомила Державна пенітенціарна служба у відповідь на запит Тижня.

Щодо осіб, які достроково вийшли на волю за «законом Савченко», а потім повторно потрапили за ґрати за вчинення нових злочинів, пенітенціарна служба повідомляє, що станом на 20 травня в установах виконання покарань перебувала 81 така людина.

Водночас у ДПтСУ не надали відомостей щодо статей Кримінального кодексу, за якими звільнені з в’язниць особи відбували покарання, оскільки, як зазначається, збір такої інформації не здійснюється.

Нагадаємо, в грудні президент України Петро Порошенко підписав так званий "закон Савченко" про внесення змін до Кримінального кодексу України (передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.). Співавторкою та однією з ініціаторок законопроекту стала льотчиця та нардеп Надія Савченко, яку незаконно засудили в Росії.

У квітні в Генпрокуратурі повідомили, що за "законом Савченко" на волю вийшли майже 6 тисяч осіб, засуджених за тяжкі злочини. У зв'язку з цим, Мін'юст та ГПУ виступають за зміни в законі. Сама Савченко висловилася проти змін до закону, назвавши його "правильним".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.