НОВИНИ

В Україні знайшли ще одну викрадену з нідерландського музею картину – ЗМІ

Посольство Королівства Нідерланди у Києві планує якнайшвидше провести експертизу щодо автентичності картини.

До посольства Королівства Нідерланди у Києві 30 травня невідомий приніс картину авторства Іzaak Ouwater, під назвою «Nieuwstraat in Hoorn», 1784 року.

Як повідомили в посольстві, з великою вірогідністю, картина є однією з тих робіт, які були викрадені з музею Західної Фрісляндії голландського містечка Горн у ніч на 10 січня 2005 року.

Як стало відомо, чоловік отримав цю картину у подарунок декілька років тому. Увесь цей час вона перебувала у нього вдома. Два тижні тому, чоловік приніс картину до мистецтвознавця, щоб отримати фахову консультацію щодо авторства, вартості та художньої цінності твору. Саме під час такої консультації мистецтвознавець з’ясувала і повідомила власнику, що картина належить до викраденої десять років тому колекції. Після цього чоловік відразу вирішив її повернути справжнім власникам. Повернута картина знаходиться у дуже поганому стані і потребує реставрації.

Посольство Королівства Нідерланди у Києві планує якнайшвидше провести експертизу щодо автентичності картини.

Наразі працівники дипломатичної структури готують відповідні звернення до українських та голландських правоохоронних органів. Якщо експертиза підтвердить те, що картина справді належить до викраденої колекції з міста Горн, то цей витвір мистецтва вже буде п’ятим, знайденим в Україні.

Нагадаємо, 14 квітня стало відомо, що Служба безпеки України знайшла чотири картини, викрадені у нідерландському музеї Westfries з міста Горн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.