НОВИНИ

В Одесі остаточно демонтували останній пам'ятник Лєніну

Варто зауважити, що ще в 2006 році монумент було перенесено з Куликового поля в глибину парку Савицького.

У суботу, 28 травня, в Одесі бригада комунальників демонтувала найбільший і останній пам'ятник Владіміру Лєніну, який упродовж останніх дев'яти років після перенесення з центра міста стояв на території одного з окраїнних парків - парку Савицького.

Монумент знесли в рамках виконання закону про декомунізацію.

Читайте також: В Україні досі стоять близько тисячі монументів Лєніну – Порошенко

«Десятиметрову скульптурну фігуру більшовицького вождя, що складається з семи масивних блоків, зняли з постамента з допомогою двох баштових кранів і готуємось вивезти за межі Одеси. Охочих перешкоджати процесу демонтажу не виявилося», – зазначив керівник бригади комунальників.

Варто зауважити, що ще в 2006 році монумент було перенесено з Куликового поля в глибину парку Савицького, що у районі Дальніх млинів.

Окрім цього монумента, підлягають демонтажу, відповідно до розпорядження №305-А голови Одеської облдержадмінстрації Міхеїла Саакашвілі, також скульптура більшовицького вождя на території морського порту і два пам'ятники місцевим більшовикам: Михайлу Томасу – на Італійському бульварі та Андрію Іванову – на Михайлівській вулиці.

Найближчим часом буде знесено й «стіну чекістів» на вулиці Мечникова, меморіальні дошки Котовському, Блюхеру, Щорсу і Галану, а також погруддя, пам'ятний камінь, дві меморіальні дошки Жукову та інші символи тоталітарного режиму.

Нагадаємо, в квітні на Одещині сталася бійка через пам'ятник Лєніну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.