НОВИНИ

Перша прес-конференція Савченко: основні тези

Звільнена українка розповіла про свої політичні плани та бачення конфлікту на Донбасі.

Надія Савченко, яка напередодні повернулася з російського СІЗО, провела в Києві першу прес-конференцію.

Відповідаючи на запитання про плани стати українським президентом, Савченко відповіла, що готова, якщо того захочуть українці.

"Українці, якщо ви хочете, щоб я була президентом, добре, я буду президентом", - сказала вона. Проте додала, що не впевнена, що в Україні люди навчилися голосувати «не за гречку».

Також вона заявила, що готова вести переговори з усіма, від кого залежить звільнення українців, які перебувають в заручниках.

"Я заради того, щоб вирвати кожного нашого, готова говорити з самим чортом, якщо це допоможе. Тому я не відкидаю будь-які механізми. Кажуть, що потрібно це робити політично, не йти на контакт з сепаратистами. Я так не думаю .... Я буду йти на контакт з усіма ", - сказала Савченко.

За її словами, проведення виборів на окупованій частині Донбасу неможливе, поки не буде відновлений урядовий над українсько-російським кордоном.

Савченко додала: "Якщо б ми були одні, українці, ми між собою знайшли б взаєморозуміння. Дуже багато порадників у нас, і нам не дадуть своїм розумом думати ... Поки ми, українці, не почнемо думати і вирішувати самі - вибори неможливі ".

Мінські угоди Савченко не вважає ефективними, проте вона визнала, що завдяки домовленостям зменшилося насилля на Донбасі.

Надія Савченко заявила, що виступає за створення міжнародного комітету з питань повернення окупованих територій України.

"Я хочу якось сформувати міжнародний комітет з цих питань ... Це один з методів", - повідомила вона.

Савченко переконана, що в під час анексії Криму Росією в 2013 році український народ і озброєні сили мали можливість чинити збройний опір.

"Війною треба було Крим не віддавати. Ось був певний період, коли нам треба було йти і захищати нашу землю. Ми його пропустили", - сказала вона.

Разом з тим, Савченко сказала, що має відчуття загрози розгортання Третьої світової війни, і в разі, якщо вона таки відбудеться, то окупований півострів повернеться в Україну.

Також Савченко виступила проти змін до закону, ініціатором якого вона стала, про зміни норм Кримінального кодексу щодо зарахування відбування двох днів у СІЗО за один день перебування у в’язниці після вироку.

«Коли я цей закон ініціювала, я добре знала систему зсередини... Пострадянська система – вона вся така... Багато, хто спекулює цим законом, кажучи, що Савченко почала випускати убивць... На жаль, у в'язниці сидять половина винних, і половина – безневинних. І це треба для того, щоб слідчі не тримали людей... Тому, повірте, закон правильний», – сказала вона.

На думку народного депутата, цей закон стане елементом з комплексу законів для загального реформування системи.

Нагадаємо, 25 травня незаконно ув'язнена в Росії Надія Савченко повернулася в Україну, її обміняли на російських військових Алєксандра Алєксандрова та Євгєнія Єрофєєва. Президент Росії Владімір Путін підписав указ про її помилування, тому Савченко не відбуватиме покарання в Україні. Президент України Петро Порошенко також помилував Алєксандрова та Єрофєєва, звільнивши їх від відбування покарання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.