НОВИНИ

У підсумковій декларації саміту G7 про Україну згадали в контексті чотирьох тем

Згадування стосуються не тільки процесу мирного врегулювання ситуації на Донбасі та анексії Криму.

В опублікованій підсумковій декларації саміту країн «Великої сімки» в Японії 12 разів ужили слово «Україна». З текстом декларації можна ознайомитися за посиланням.


Конфлікт з Росією

Питанню українсько-російських стосунків виділили окремий блок декларації. Більшість цього блоку стосуються анексії Криму та врегулювання на Донбасі. У декларації неодноразово наголосили, що ці конфлікти мають вирішуватися «у повній відповідності до міжнародного права, а особливо юридичного визнання та поваги до суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України».

Країни G7 укотре зазначили про невизнання анексії Криму, а також закликали до повного виконання Мінських угодо щодо ситуації на Донбасі.


Реформи в Україні

Країни G7 високо оцінили та підтримали дії України у напрямку «здійснення всеосяжних структурних та економічних реформ, а також реформи управління державою». Водночас у декларації закликали Україну до продовження і прискорення таких процесів.

«Ми закликаємо Україну підтримувати і зміцнювати імпульс у боротьбі з корупцією і реформі правоохоронної системи, в тому числі Генеральної прокуратури. Ми повністю готові до забезпечення довгострокової підтримки для досягнення цієї мети. Ми також високо оцінюємо роботу групи підтримки України з послів G7 у Києві», – йдеться у тексті.


Чорнобильська зона

Країни G7 заявили про готовність узяти участь у заходах по боротьбі з наслідками Чорнобильської техногенної катастрофи.

«Ми підтверджуємо нашу прихильність до вжиття спільних з Україною зусиль, щоб привести майданчик Чорнобильської АЕС у стабільний та екологічно безпечний стан через 30 років після катастрофи», – зазначили у декларації.


Енергетика

Також Україну згадали у блоці декларації, який стосується енергетичних питань, однак знову у зв’язку з Росією. У даному випадку країни G7 указали, що енергію не можна вкористовувати як засіб політичного тиску.

«В умовах кризи, яка продовжується у стосунках між Україною та Російською Федерацією, ми підтверджуємо, що енергія не повинна використовуватися як засіб політичного примусу або як загроза безпеці», – йдеться у тексті.

У цьому випадку «Велика сімка» також привітала «істотні реформи енергетичної політики» в Україні.

«Наполегливо закликаємо її (Україну – Ред.) продовжувати амбітну реформу енергетичного сектору. Ми також закликаємо до розширення співпраці між національним оператором української газотранспортної системи і міжнародними партнерами», – додали у тексті.


Як повідомлялося, у декларації також указано, що санкції «Великої сімки» (G7) проти Росії діятимуть до повної імплементації Мінських угод.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.