НОВИНИ

Держкіно дало 24 млн грн на байопік про Параджанова та драму про Чорнобиль

Державна служба кінематографії Міністерства культури виділила 10,89 млн грн. на зйомки та розповсюдження стрічки «Параджанов»

Державна служба кінематографії Міністерства культури виділила 10,89 млн грн. на зйомки та розповсюдження стрічки «Параджанов». Про це Тиждень повідомили в Міністерстві економіки.

Виробництво фільму студією «Інтерфільм» має бути завершене у 2013 році. Керівник студії Олена Фетисова заявлена режисером та автором сценарію фільму. Художній керівник – Роман Балаян, режисер - Серж Аветікян.

Компанія «Інтерфільм» заснована десять років тому. За часи існування взяла участь у зйомках трьох маловідомих художніх фільмів  , кілька документальних (в тому числі «Надзвичайний Черномирдін») та музичний кліп для Ігоря Саруханова (пісня «Навчи мене любити»).

Раніше Фетисова анонсувала майбутню стрічку як, художній біографічний фільм, заснований на реальних подіях з життя відомого кінорежисера Сергія Параджанова. У ньому мають бути використані його малюнки та колажі. Стрічка розповість про складні романтичні стосунки з жінкою-музою Світланою, провокаційних та ексцентричних відносинах з фаворитами, п’ять років тюрми сурового режиму та 15 років безробіття в голодному Тбілісі, дружбі з Тарковським, Фелліні, Вайдой і самотності художника-вигнанця. Анонсувалось, що бюджет складе 1,9 млн євро. З них був підтверджений мільйон євро від Держкіно.

Разом з виділенням коштів на «Параджанова» Держкіно повідомило про виділення кіностудії SOTACinemaGroup(продюсер Олег Кохан) 13,45 млн грн. на зйомки фільму «В суботу» про трагедію на Чорнобильській АЕС. Зйомки фільму пройшли в Україні та Білорусі весною-літом цього року. Прем’єра запланована на перший квартал 2011 року. У зйомках взяли участь російські актори Антон Шагін («Стиляги»), Станіслав Рядинський («Дім сонця»), музика Вячеслав Петкун («Танці мінус») та інші.

Довідка Тижня

В останні роки в Україні було знято небагато художніх фільмів. Серед них «Штольня» з бюджетом $800 тис, «Сафо» ($6 млн), «Помаранчеве небо» ($500 тис), зняті без коштів з держбюджету.

Бюджет державної «Програми створення і розповсюдження національних фільмів»на 2010рік складає 24 млн грн. За словами голови Держкіно Катерини Копилової, за договорами, укладеними в попередні роки повністю профінансовано короткометражні анімаційні фільми «О Париж!» і «Хочу бути твердим», документальна стрічка «Святослав Гординський. Повернення», фільми студії Довженка «Хай Бог розсудить їх», «Зоряна варта», «День переможених», «Одного разу я прокинуся», науково-популярні картини «Земляни» і «Втрачений рай».

Було профінансовано і продовження зйомок повнометражного анімаційного фільму «Хто боїться дядечка Бабая?», повнометражних ігрових картин «Той, хто пройшов крізь вогонь» і «Серце на долоні».

Теги