НОВИНИ

Францію паралізували страйки профспілок

Заблоковано дороги, порти і нафтові заводи.

У Франції тривають протести проти змін до трудового законодавства. Згідно з ними, роботодавці матимуть більше прав і буде спрощено процедуру звільнення працівників.

По всій країні страйкують профспілки, внаслідок чого порушена робота нафтопереробних заводів, атомних електростанцій, портів і транспортної мережі по всій країні. Страйкарі заблокували автомагістралі та мости, а також бази атомних підводних човнів у Нормандії.

Через страйки на нафтопереробних  заводах, на заправках почав закінчуватись бензин і утворились величезні черги. В середу уряд Франції повідомив, що почав використовувати стратегічні запаси палива.

26 травня до страйків приєднались працівники АЕС. Протестують 16 з 19 станцій. Ядерна енергетика забезпечує близько 75% електроенергії країни. До акції приєднались працівники електростанцій і транспорту.

Читайте також: Грецькі держслужбовці оголосили загальнонаціональний страйк.

Частково скасовані авіарейси з Парижа, зокрема, 15% рейсів в аеропорту "Орлі", а також із Нанта і Тулузи.

Регіональні та приміські поїзди поки що рухаються за графіком, але не виключено, що машиністи також приєднаються до страйку.

Прем’єр-міністр Мануель Вальс вкотре заявив, що реформа трудового законодавства не буде скасована, але припустив, що "до законів про трудову реформу можуть бути внесені зміни, поліпшення".

Водночас він відкинув пропозицію міністра фінансів Мішеля Сапена про скасування або зміну статті 2 законопроекту. Стаття 2 дає окремим компаніям право відмовитися від національних зобов'язань щодо охорони праці, якщо їм це необхідно. Профспілки виступають категорично проти цієї норми.

Президент Франції Франсуа Олланд, який зараз знаходиться в Японії на саміті G7, заявив, що підтримує дії Вальса.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.