НОВИНИ

Мін'юст закликав ГПУ ініціювати зміни в "законі Савченко"

Зокрема, за словами міністра, цей закон не можна застосовувати до засуджених за тяжкі злочини.

Міністерство юстиції виступає за незастосування закону про зарахування одного дня попереднього ув'язнення як двох днів в термін основного покарання ("закон Савченко") до засуджених за тяжкі злочини. Про це міністр юстиції Павло Петренко повідомив журналістам у вівторок, 24 травня.

"Ми підтримуємо концептуально, що цей закон повинен бути змінений в частині того, що до осіб, які вчинили насильницькі злочини (вбивства, зґвалтування, нанесення тяжких тілесних ушкоджень) не може застосовуватися спрощена процедура зарахування відбування покарання в СІЗО", - сказав він.

Міністр зазначив, що відомство очікує пропозицій щодо цього питання від Генеральної прокуратури.

За його словами, відповідну законодавчу ініціативу можна внести до Верховної Ради від імені Президента Петра Порошенка або від Кабінету Міністрів.

Петренко підкреслив, що якщо Генпрокуратура подасть таку ініціативу в Мін'юст, то Міністерство буде працювати над тим, щоб законопроект був оперативно внесений в парламент.

Нагадаємо, в грудні президент України Петро Порошенко підписав так званий "закон Савченко" про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання). Співавторкою та однією з ініціаторок законопроекту стала льотчиця Надія Савченко, яку незаконно засудили в Росії.

У квітні в ГПУ повідомили, що за "законом Савченко" на волю вийшли майже 6 тисяч осіб, засуджених за тяжкі злочини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.