НОВИНИ

Греція розпочала евакуацію великого табору біженців на кордоні з Македонією

У таборі в Ідомені перебувало 8,4 тис. осіб.

Грецька поліція у вівторок, 24 травня, розпочала евакуацію біженців з найбільшого табору в місті Ідомені на кордоні з Македонією, з якого біженці намагаються потрапити до Західної Європи.

Щонайменше 200 поліцейських-спецпризначенів блокують доступ до цього району, але речник уряду з питань кризової ситуації з біженцями Йоргос Кіріцис стверджує, що поліція не застосовуватиме силу. Він додав, що операція триватиме від тижня до 10 днів.

Табір є нині притулком для приблизно 8400 людей. Влада стверджує, що ці біженці будуть переміщені до організованих таборів.

Понад 54 тисячі біженців та мігрантів опинилися в пастці у Греції, коли країни Балкан та ЄС закрили свої кордони. Переважна частина цих людей втекли з Сирії, Іраку та Афганістану, до Греції вони прибували переважно морем із сусідньої Туреччини.

Нині ці біженці та мігранти можуть бути депортовані назад до Туреччини, якщо не зможуть отримати документ про надання притулку в Греції.
Читайте також: Меркель назвала кризу біженців найскладнішим випробуванням за час її перебування при владі 

Як повідомлялося, на грецько-македонському кордоні неодноразово виникали сутички між поліцією та мігрантами. Також мігранти заблокували залізничну колію  на знак протесту проти заборони Македонії пропустити всіх шукачів притулку далі в напрямку Західної Європи.

  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.