НОВИНИ

Мінсоцполітики запланувало до осені запустити електронний реєстр переселенців

За словами міністра, власником реєстру буде Мінсоцполітики, а адмініструватиме його Пенсійний фонд, оскільки 80% переселенців – це пенсіонери.

Міністерство соціальної політики працює над створенням електронного реєстру внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив в інтерв’ю Українській правді міністр Андрій Рева.

За словами міністра, власником реєстру буде Мінсоцполітики, а адмініструватиме його Пенсійний фонд, оскільки 80% переселенців – це пенсіонери.

Решта для реєстрації будуть звертатися в органи соціального захисту населення. Вони подаватимуть туди документи в паперовому вигляді, органи соцзахиступередаватимуть їх у Пенсійний фонд, а той  вноситиме в електронний реєстр. При веденні електронного реєстру Пенсійний фонд буде обмінюватися даними з Державною прикордонною службою. Та, в свою чергу, при перетині лінії розмежування бачитиме, що особа отримує пенсію або соціальні виплати, і, відповідно інформуватиме, якщо вона покине територію України. Якщо особа не повернеться на територію, підконтрольну Україні у визначений законом строк, дія довідки переселенця буде припинена.

«На створення реєстру  знадобиться місяць-два. Реально до 1 вересня ми повинні його запустити. Але поки будемо запускати, треба щось робити з тими, хто сьогодні не отримує виплати», - зауважив Міністр.

Нагадаємо, раніше в Україні виявили низку махінацій із виплатами переселенцям. У Мінфіні заявили, що власників незаконно отриманих соціальних виплат зобов’яжуть повернути кошти. Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко повідомив, що соціальні виплати відновлено 80 тисячам переселенців, які підтвердили своє проживання на території, підконтрольній українській владі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.