НОВИНИ

Обама підтвердив смерть лідера афганських талібів

Ахтар Мансур був убитий внаслідок атаки американського безпілотника.

У понеділок, 23 травня, президент США Барак Обама підтвердив, що лідер афганських талібів мулла Ахтар Мансур був убитий під час атаки американських сил, і назвав його смерть «важливою віхою» в зусиллях із досягнення миру в Афганістані.

«Ми усунули лідера організації, що надалі нападає на американські та коаліційні сили, воює проти афганського народу, і ставить себе в один ряд із такими екстремістськими групами, як «Аль-Каїда», – вказав Обама.

Американський лідер запевнив, що Сполучені Штати будуть продовжувати боротьбу з екстремістами, які загрожують цій країні.

Афганська влада також підтвердила, що Мансур був убитий на 21 травня внаслідок нападу американського безпілотника у південно-західній пакистанській провінції Белуджистан, що на кордоні з Афганістаном. Дрон атакував машину, у якій їхав бойовик.

Міністерство закордонних справ Пакистану розкритикувало напад як порушення суверенітету і  заявило, що Сполучені Штати не повідомили Ісламабад про здійснення нападу.
Ахтар Мансур був оголошений лідером талібів у липні 2015 року після підтвердження даних про смерть попереднього лідера талібів мулли Мохаммада Омара.

Агенство Reuters підкреслює, що смерть лідера талібів може мати великий вплив на мирні переговори, які влади Кабулу проводять з талібами. Пентагон вважав Мансура головною перешкодою для встановлення миру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.