НОВИНИ

Аслунд: Місія МВФ не дуже задоволена тим, що побачила в Києві

Якщо 19 законів, яких вимагає МВФ, не вдасться ухвалити до липня, Фонд скасує або відкладе третій кредитний транш, - вважає економіст.

Україна очікує черговий транш від Міжнародного валютного фонду наприкінці червня – початку липня. Про це у п’ятницю 20 травня заявив перший-віце-прем’єр міністр України Степан Кубів. 

Серед успіхів нового уряду він назвав відновлення роботи МВФ в Україні.

Проте, за словами експерта американського аналітичного центру «Атлантична рада» Андерса Аслунда, після моніторингу ситуації в Україні експерти МВФ поставили українському уряду ультиматум.

Після довготривалої урядової кризи в Україні місія МВФ повернулася в Київ. Її делегати минулого тижня вивчали, на якому етапі перебувають давно обіцяні українською владою реформи. Після звільнень міністрів, що мали довіру у західних колах, в МВФ намагались зрозуміти, чи можна довіряти новому прем’єр-міністру з його урядом.

«Очевидно, вони були не дуже задоволені тим, що там (у Києві – ред.) побачили, - розповідає Андерс Аслунд. - То ж місія зажадала від України значну кількість так званих «першочергових кроків», а по суті, законів, які треба провести через парламент для того, що МВФ провів засідання ради директорів. І вони сказали, ми не будемо організовувати це засідання у червні (як планувалось раніше), а можливо десь у липні, якщо український уряд зможе провести ці «першочергові кроки».

В офіційному повідомленні моніторингової місії МВФ не уточнюється, які саме конкретні кроки Фонд вимагає від України. Андерс Аслунд зауважує, що раніше представники фонду заявляли про 19 законів, ухвалення яких очікували від української влади.

«Йдеться про закони, які МВФ хоче, щоб Україна ухвалила. Якщо вони не будуть ухвалені, Україна не отримає мільярд сімсот мільйонів доларів допомоги від МВФ, а також не отримає коштів, які обіцяли США та Євросоюз, тому що обидві ці програми фінансування прив’язані до затвердження економічної політики Міжнародним валютним фондом», - зазначив експерт Atlantic Counil.

За словами Аслунда, міжнародні кредитори вже усвідомили, що аби досягти результатів, з українським урядом треба поводитись жорстко.

Андерс Аслунд каже: «Це чітко означає, що МВФ не впевнений у новому уряді, і саме про це дипломатичною мовою сказано у цій заяві».

Нагадаємо, 18 травня місія МВФ завершила роботу в Україні.

19 травня офіційний представник Фонду Джеррі Райс повідомив, що Міжнародний валютний фонд має намір надати Україні $1,7 млрд в рамках третього траншу кредиту за програмою розширеного фінансування (EFF). Райс при цьому нагадав, що питання про продовження співпраці з Україною за програмою EFF і надання їй третього кредитного траншу буде розглянуте радою директорів МВФ в липні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.