НОВИНИ

Президент назвав два ключові виклики, які Україна має подолати на шляху до ЄС

За словами Порошенка, насамперед треба побороти російську агресію та провести реформи.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україні на шляху до Європейського Союзу необхідно впоратися з двома викликами: побороти російську агресію і провести реформи. Про це він сказав під час підняття прапора ЄС біля адміністрації президента з нагоди Дня Європи в суботу в Києві.

"Для реалізації цієї мети ми повинні подолати два ключових виклики. Перший - це ефективне протистояння російській агресії, і саме тому ми за два роки збудували за допомогою волонтерів, добровольців, кожного українського громадянина українську армію", - заявив Порошенко.

Другим викликом, за словами президента, є проведення ключових системних, комплексних реформ.

"Реформ, які змінять Україну, реформ, які побудують Європу в Україні, які відновлять справедливість, які зроблять Україну надзвичайно ефективною державою", - сказав він.

Порошенко зазначив, що "дорожньою картою" таких реформ є Угода про асоціацію між Україною та ЄС, а також План дій про досягнення безвізового режиму, який Україна вже виконала.

"Реформи - це зміни до Конституції в частині верховенства права, судова реформа, це крок для встановлення справедливості. Реформи - це потужні антикорупційні кроки", - сказав президент.

Як відомо, 20 квітня 2016 року Єврокомісія рекомендувала Європарламенту і Раді Європейського союзу скасувати візи для громадян України. Законодавча пропозиція Європейської Комісії має бути опублікована і схвалена Європейським Парламентом та Радою ЄС (орган, в якому представлені уряди всіх країн-членів Євросоюзу).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.