НОВИНИ

Порошенко ветував закон про приватизацію житла у гуртожитках

Президент пояснив рішення небезпекою соціальних конфліктів.

Ухвалений у квітні Верховною Радою законопроект №1076 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» обмежує реалізацію конституційних прав громадян. З таким поясненням президент Петро Порошенко наклав вето на законопроект та повернув його на повторний розгляд у парламент, передала прес-служба голови держави.

«Підтримуючи необхідність удосконалення законодавства, що регулює суспільні відносини у сфері забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків, главою держави зазначено, що такі зміни мають здійснюватися вкрай виважено, адже стосуються житлових прав громадян. Натомість закон містить норми, які суперечать Конституції і законам України, не створює належних правових механізмів реалізації житлових прав мешканців гуртожитків та містить ризики їх порушення», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, президент розкритикував обмеження «права громадян, які законно мешкають у гуртожитках, на приватизацію жилих приміщень у гуртожитках залежно від наявності трудових (службових) відносин з підприємством (організацією), яке надало їм право проживати в гуртожитку, або офіційної реєстрації місця проживання в гуртожитку», яке нібито наявне у документі.

«Встановлення несправедливих правил реалізації прав громадян у такій чутливій сфері, як житлові відносини, може призвести до посилення соціальної напруги у суспільстві, а також стати чинником соціальних конфліктів. Також закон непозбавлений й інших недосконалих норм, які створюють невизначеність правового регулювання реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», – зазначено у тексті.

Також президент закликав до виваженішого підходу до законодавства у цій сфері.

Нагадаємо, законопроект №1076 передбачав, що після передачі приміщень колишніх гуртожитків підприємств у власність територіальних громад особи, житло у них могло бути приватизоване. Право на приватизацію мали отримати особи без власного житла, які перебували у трудових правовідносинах з підприємством, яке надало їм право проживати в гуртожитку, тривалий час на законних підставах зареєстровані за місцем проживання у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей, та фактично проживають у них та які не використали право на безоплатну приватизацію державного житлового фонду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.