НОВИНИ

МВФ підтвердив намір надати Україні $1,7 млрд в рамках третього траншу

Питання про продовження співпраці з Україною за програмою EFF і надання їй третього кредитного траншу рада директорів МВФ розгляне в липні.

Міжнародний валютний фонд має намір надати Україні $1,7 млрд в рамках третього траншу кредиту за програмою розширеного фінансування (EFF). Про це повідомив офіційний представник Фонду Джеррі Райс під час традиційного прес-брифінгу у Вашингтоні в четвер, 19 травня.

"Що стосується суми, наскільки мені відомо, це буде один транш, не об'єднання (двох траншів - Ред.). Я думаю сума траншу становитиме $1,7 млрд, але мені необхідно уточнити цю цифру", - сказав він.

Райс при цьому нагадав, що питання про продовження співпраці з Україною за програмою EFF і надання їй третього кредитного траншу буде розглянуте радою директорів МВФ в липні.

Як повідомлялося, відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,11 млрд за поточним курсом) з першим траншем $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,63 млрд) і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($ 0,61 млрд).

У той же час Україна змогла отримати лише перші два транші, частина першого в розмірі $2,7 млрд пішла уряду для підтримки держбюджету, тоді як одержувачем інших засобів традиційно став Нацбанк.

Нагадаємо, 18 травня місія МВФ завершила роботу в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.