НОВИНИ

Олександр Крамар: Звинувачення Порошенка у спробах узурпації влади наразі недоречні

Оглядач пояснив, що для контролю ситуації у країні, нинішній президент не змінює Конституції задля привласнення чужих повноважень, а консолідує владу в межах чинної моделі.

Порівняння президента Петра Порошенка з Віктором Януковичем, як і звинувачення в спробах узурпації влади, наразі є недоречними. Таку думку у своєму матеріалі для «Тижня» висловив політичний оглядач Олександр Крамар.

«Щоб контролювати ситуацію в країні, він (Порошенко – ред.) не змінює Конституції з метою привласнення чужих повноважень, а консолідує владу в межах чинної парламентсько-президентської моделі. Тобто йдеться лише про необхідний процес концентрації повноважень для безперешкодного ведення власного курсу. І якщо цей курс не подобається, то річ аж ніяк не в концентрації повноважень, а в тому, що громадяни на виборах проголосували за відповідний курс і політиків та політичні сили, які його провадять», – пояснив він.

Крамар зауважив, що після завершення відповідного терміну виборці можуть змінити політиків та політсили на інших. Питання лише в тому, щоб зробити вибір так, аби знову через півроку не нарікати та не вбачати проблему в концентрації вже новими обранцями необхідних повноважень для безперешкодного дотримання їхнього політичного курсу.

«Бо в рази гірше, коли впродовж конституційно визначеного терміну своїх повноважень та чи інша влада не має можливості провадити жодної системної політики через внутрішнє взаємопоборення. Як це, наприклад, було під час президентства Ющенка та прем’єрства Януковича й Тимошенко в 2006–2009-му або, хоч і значно менш виражено, під час президентства Порошенка та прем’єрства Яценюка в 2014–2016-му», – наголосив оглядач.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.